Együttműködés felsőfokon - magasabb sebességre kapcsol a BME az ipari együttműködésekben
Cikksorozatunk célja, hogy a Műegyetem jóhírét tovább erősítsük és bemutassuk mindazokat az erősségeket, amelyekkel fenntarthatjuk, illetve felkelthetjük a jelenlegi és jövőbeni egyetemi partnerek, nagyvállalatok érdeklődését a BME-vel közös projektekben rejlő lehetőségek iránt.
Olyan, a jövőbe mutató, innovatív együttműködésekről számolunk be, melyek az egyetem és az ipar kooperációja során jöttek létre és amelyek a mindennapi életben is hasznosítható kutatási eredményeket eredményeztek.
A beszélgetések középpontjában a BME – IPAR együttműködésekben rejlő lehetőségek a leghangsúlyosabbak.
A sorozat első részében Kotán Attilával, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem kancellárjával beszélgettünk arról, hogyan válhatnak az egyetemek a gazdasági élet meghatározó szereplőivé.
Az egyetemek így válhatnak a gazdasági élet integráltabb szereplőjévé
A második cikkben dr. Greiner István, a Richter Gedeon Nyrt. kutatási igazgatója nyilatkozik arról, miért fontos az egyetemen az ipari szemléletű hozzáállás.
A márciusban indított online cikksorozatunk harmadik részében Sebők Katalinnal, az NKFIH innovációs elnökhelyettes asszonnyával beszélgettünk arról, hogyan növelhető az ipar és az egyetem együttműködése nyomán születő innovációs teljesítmény.
A március 19-én megjelent negyedik cikkben Szoboszlai Beátával, az MVM Csoport vezető közgazdászával beszélgettünk arról, hogy mennyire telitalálat volt a megújuló energiákra fókuszálni a kutatási programot a FIEK-kel.
“Az egyetem és az ipar közötti oktatási, kutatás fejlesztési együttműködés kibővítésével olyan regionális innovációs központ jöhet létre, amely a vállalatok és az egyetem számára egyaránt értékes.”- a részletekről Dale A. Martint, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatóját kérdeztük.
A hatodik interjúnkban Dr. Grad-Gyenge Anikóval beszélgettünk arról, hogy mennyire biztonságos kísérleti terepet nyújt a hallgatókban megbúvó vállalkozói készség fejlesztéséhez az a tavaly indult országos startup képzési program (HSUP), amelyhez a Műegyetem is csatlakozott.
Online cikksorozatunk áprilisi részében Vulkán Csabával, a NOKIA Bell Labs budapesti részlegének vezetőjével beszélgettünk a közösen elért eredményekről és arról, hogy miért tartja előnyösnek, hogy egyetemi kutatókkal dolgozhat együtt a vállalat.
BME-NOKIA: A FIEK projekt emelte magasabb szintre a közös munkát
A februárban indított cikksorozatunk elérkezett a nyolcadik részéhez, melyben Balázs Gergely a Rolls-Royce magyarországi ügyvezetője és a Műegyetem docense mesél a Hajtáslabor építéséről, jelentőségéről és a jövőbeni tervekről.
FIEK: Új ipari partnerként a Rolls-Royce is készül a folytatásra
A májusi cikkünkben Szalay Zsolttal beszélgettünk a BME intelligens járművekkel kapcsolatos kutatásairól, ZalaZONE tesztpályáról és arról is, hogy mennyire fontos a kutatás és a képzés szimbiózisa.